“Varfanjakja” që u bë e pasur me para ko.kaine, luksi i Rezarta Shkurtës pas lidhjes me Ermal Hoxhën

Para disa muajsh është liruar nga bu.rgu nipi i Enver Hoxhës, Ermal Hoxha, i cili ishte kapur për laboratorin gjigant të dr.ogës në Xibrakë.Ermal Hoxha njihet edhe më parë nga publiku, jo si një tra.fikant dr.oge, por si një biznesmen dhe burri i këngëtares Rezarta Shkurta.

Nëse kthehemi vite më parë në fillimet e karrierës së Rezartës, do të kujtojmë një vajzë të thjeshtë e dashuruar me muzikën dhe modelingun. Me pak fjalë Rezarta ishte e thjeshtë.
Por një ‘aksident’ i vogël i ndodhur tek sheshi ‘Nënë Tereza’ ishte shkopi magjik i saj. Ishte pikërisht ky aksident shkëndija e parë e takimit të këngëtares me Ermalin, ky i fundit një biznesmen i nderuar në Shqipëri, por që deri atëherë biznesi i tij nuk njihet, askush nuk e dinte.

Pas këtij takimi rastësor, Rezarta dhe Ermali nuk do të ndaheshin më dhe do të ktheheshin në një çift mjaft të dashur për botën e showbizit, por që kurrë nuk e bënë lidhjen e tyre publike.Nipi i Hoxhës edhe pse në krah kishte një femër që shumë meshkuj do jepnin dhe jetën për ta pasur, kurrë nuk doli me të në publik, duke preferuar të rrinte gjithnjë në heshtje.

Por 14 janari i vitit 2015 nxorri në dritë edhe biznesnin e tij, laboratrorin e kok.ainës në ‘Xibrakë’ të

Elbasanit. Në kohën kur do të zbulohej skandali dhe Ermali ishte në ‘ditë të hallit’, Rezarta thuhet se ishte në Kinë, ku prej andej publikonte foto duke u larë me qumësht.Komentuesve u bënte përshtypje mirëqenia e Rezartës, e cila sipas tyre, vitet e fundit ishte rritur shumë. Deri atëherë, të ardhurat e këngëtares ishin gjysmë sekrete, themi gjysmë duke llogaritur edhe fitimet që ajo merrte si këngëtare apo nga biznesi i fotografive.

Klipet e Rezartës ishin të mbushura me luks, disa herë edhe të tepruara, me makina dhe veshje milionëshe, a thua se kënga do të kishte po aq shumë klikime dhe fitime. Zbulimi i laboratorit gjigant të kok.ainës, të ngritur nga bashkëshorti i saj, ngriti dyshime të forta për jetën e saj luksoze. Nga vajzë e thjeshtë, në një super yll të ‘larë në ar’! Kjo padyshim që fsheh pas diçka, që ishin pikërisht fitimet miliona euroshe të Ermal Hoxhës nga ko.kaina.

Ky i fundit mund të cilësohet pa të keq si ‘bosi’ shqiptar i k.okainës, pasi në laboratorin e tij u kapën mbi 100 kg ko.kainë, që kapnin vlerën e mbi 10 milionë euro. Milionat e tr.afikut të k.okainës ishin dhe burimi i të ardhurave të Rezartës, jeta e së cilës ndryshoi me themel dhe mori tjetër rrjedhë pas atij aksidenti rastësor, që e njohu me biznesmenin e kok.ainës.Rezarta mos u mërzit si ju janë të gjithë ‘famozat’ në Shqipëri, kujtojmë Violën, Elvanës etj etj, fundja skeni faj shijoni luksin përderisa drejtësia hesht./Pamfleti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.