Të tjera

PREKSE/ “Marso, na le…më the dhe qeshe gjithë javën e kaluar…unë thjesht doja të…”

Gazetarja dhe folësja e lajmeve në televizionin “News24”, Marsela Karapanço i ka kushtuar disa fjalë prekëse operatorit të këtij televizioni, Armando Hallvaxhiu i cili një ditë më parë humbi jetën tragjikisht gjatë zhytjes në det në Vlorë.

“Marso, na le ne komision!” – me the dhe qeshe gjithe javen e kaluar kur ne kryesi punuam bashke! Une thjesht doja te benim lajme, dhe jo qe mbremjen e se djeles, lajm te te beja ty! Nese jane keshtu, kurre mos u befshin keto lajme! Sot t’i po iken lart ne qiell, dhe pse shpirtin ja fale thellesise se detit! Te qofte dheu i lehte! -Ky ka qenë dedikimi prekës i gazetares Marsela Karapanxho për operatorin Armando Hallvaxhiu i cili u nda nga jeta ditën e djeshme në thellësinë e ujrave të Karaburunit teksa bënte zhytje.

34-vjeçari me profesion operator, pasion kishte zhytjen dhe ngjitjet ne mal. E ishte pikërisht pasioni i tij që i mori .

Lexo edhe: