Historia vertet mon. struoze! Babai përdh. unonte prej dy vitesh vajzën e tij (Video)

“Fiks Fare” solli mbrëmjen e së enjtes një ngja.rje të rë.ndë, që ka ndodhur në një familje shqiptare në Orikum të Vlorës. Babai përdh. unonte sistematikisht vajzën e tij 9-vjeçare, e për të mos mjaftuar vetëm kjo, babai e dhu. nonte vajzën që ajo të mos tregonte.

Ai sot është duke u gjy.kuar nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë, për këtë kr.im mak. abër ndaj fëmijës së tij, vetëm 7 vjeç në kohën kur është bërë për herë të parë vik. timë e dh. unës se. ksuale nga babai. Vajza, e cila sot është 9 vjeç, është në një gjendje të rë. ndë psi. kologjike, jeton në mes të mje. rimit me nënën e saj, dy vëllezërit dhe motrën e vogël. Askush nuk kujdeset për ta, askush nuk punon në familjen e saj.

Nëna e vajzës 9-vjeçare tregoi për emisionin “Fiks Fare” tme. rrin që ka përjetuar fëmija e saj.

Vajza e vogël ka filluar të ab. uzohet nga i ati që në moshën 7-vjeçare. Mamaja kishte vazhdimisht dyshime për dh. unën sek. usale që i shoqi ushtronte ndaj së bijës, por sipas saj, ai gjithmonë e mohonte dhe e rrihte kur i përmendte dyshimet.

“Dyshoja sepse gjithmonë e shikoja që donte të flinte në krevat me vajzën kur ishte vetëm në shtëpi, madje shpeshherë mua dhe djalin e madh na dërgonte te vëllezërit e mi. I thoja se ti diçka bën me vajzën, por më rri. hte e më linte në shesh të vde. kur, nuk e pranonte. Vinin fëmijët më hidhnin ujë që përmendesha”, tregon e ëma e së mit. urës. Momenti që vulosi abu. zimin e të atit me vajzën ishte kapja në flagrancë e bashkëshortes nga dritarja e dhomës. Ajo tregon se shihte bashkëshortin e saj tek abu. zonte me vajzën dhe i bënte me shenjë vajzës nga jashtë dritares të mos fliste.

“Nëse do të fliste, kisha fr. ikë se mos e vri. ste vajzën”, tregon ajo.

Të nesërmen e kësaj ngj.arjeje, ajo bashkë me vajzën ka shkuar në Komisariatin e Policisë dhe ka ak. uzuar bashkëshortin për dh. unë sek. suale ndaj vajzës së tyre 9-vjeçare. Në shoqërinë e dy policëve i është drejtuar Qendrës Shëndetësore, e më pas në Spitalin Rajonal të Vlorës për një vizitë mjekësore të specializuar për vajzën, nga ku ka rezultuar se vajza është e de.floruar dhe se de.florimi është i hershëm. Që pas këtij momenti, më 22 janar 2019 policia ka arre.stuar babain e vajzës. Këtu fillon edhe tra. gjedia e dytë për këtë familje, teksa fëmijët nuk mund të ndjekin as shkollën, pasi ta.llen nga bashkëmoshatarët e tyre.

“Vajza nuk shkon dot në shkollë, sepse të gjithë shokët e klasës e dinë çfarë ka ndodhur. Djalin e madh ma tall.in dhe shaj.në në shkollë”, tregon mes lo. tësh e ëma. Megjithëse kjo histori ka ndodhur që në janar të këtij viti, shteti nuk ka marrë asnjë masë për këtë familje, duke i lënë në mëshirë të fatit. E vetmja psi.kologe, ku e mi.tura është dërguar për dy a tri herë, është ajo e shkollës. Në qytetin ku jetojnë, lajmi ka marrë dhenë dhe paragj. ykimet e të gjithëve kanë rënë mbi nënën dhe 4 fëmijët e saj.

“Nuk kam shtëpi, jam me borxhe nëpër dyqane, nuk më japin më as bukë, vajzën ma ta. llin në shkollë dhe nuk shkon. Edhe djali më i madh sa herë që shkon do z.ihet, se të gjithë ia përmendin përdh. unimin, njerëzit e burrit më kërkojnë të tërheq denoncimin”, tregon M.H., nëna e së miturës./Top Channel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.