Prindërit vdi. qën në aksi.dent të dielën në Peshkopi, 4 vajzat jet.ime apel për ndihmë

Më e vogla e çifti Karazajmi nga Maçellara e Peshkopisë qan me dënesë, ndërsa gjyshja e ngush.ëllon duke i thënë se babai dhe mami kanë ikur në Greqi.

Ajo nuk e kupton tragj. edinë që i ka ndodhur familjes dhe se prindërit e saj nuk do të kthehen kurrë më. Nuk është e lehtë as për gjyshërit e 4 mbesave që mbetën pa dy prindërit e tyre që prej së dielës së shkuar. Çifti Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç, h. umbën jetën në një aksi. dent tr. agjik me motor më 10 mars.

Çifti i ndj. erë ka lënë pas 4 vajza, më e madhja 14 vjeçe dhe më e vogla 2 vjeçe. Përkundër dh. imbjes së madhe që ka plla. kosur familjen, ata jetojnë në va.rfëri eks. treme.

Nisur nga rasti i rë. ndë, “Fundjavë Ndryshe” ka çelur një fushatë për ndihmë ndaj familjes. Gjyshi i fëmijëve dhe vajza e madhe bëjnë apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë të v.ështirë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.