Ditëlindja e cilau kthye në m ort, detaje nga aksi.denti tr.agjik në Kavajë

Aksi.denti i rë ndë i mbrëmjes së shkuar në hyrje të Kavajës shkaktoi tre vik.tima, Lumturie Demrozin, Vilson Carën, si dhe Gentian Belbën.

Gruaja me dy vajzat e saj ishin në korsinë e dytë të rrugës hyrëse të Kavajës kur mjeti tip “Benz”, që drejtohej nga Vilson Cara erdhi me shpejtësi drejt tyre. 24-vjeçari që drejtonte makinën, te.ntoi devijimin por pa arritur shmangien e përp. lasjes me tabelën e një karburanti.

Si pasojë e përp.lasjes fat.ale të vd.ekur në vend mbetën 46 vjeçarja Lumturie Demrozi dhe pasagjeri i makinës Gentian Belba, ndërsa Vilson Cara ndë.rroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Dy djemtë do të shkonin në një festë e cila niste në mesnatë, ku do të festonin 24 vjetorin e Vilson Carës, festë në të cilën ata nuk arritën asnjëherë.

Mësohet se njëra nga vajzat e vik.timës, Xhesika Demrozi 21-vjeç ndodhet në spitalin e Durrësit, ndërsa vajza e dytë nuk ka pësuar dëmtime./Opinion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.