Jetë/Stil

Ky burrë kthehet në shtëpi i DEHUR, ajo çfarë i ndodh me gruan nuk e keni dëgjuar ndonjëherë!

Burri zgjohet me kokën e rënduar dhe me dhimbje therëse në kokë pas mbrëmjes në Festën e Kolektivit të kompanisë së tij. Në fakt, ai nuk shquhet për pijanec, por pijet e zakonshme kanë një shije krejt tjetër nga alkooli.

Ai as nuk e kujtonte dot se si u kthye nga festa për në shtëpi. Ndihej aq keq saqë, pyeste veten nëse ai kishte bërë diçka të gabuar.

Sapo hodhi sytë vërdall dhomës, gjëja e parë që pa ishin dy aspirina pranë një gote uji në tryezën anash krevatit. Dhe, pranë tyre, një trëndafil i kuq! Ai ngrihet dhe sheh rrobat para tij, të gjitha të pastra dhe të hekurosura për bukuri.

Ai shikon rreth dhomës dhe sheh se është e sistemuar në mënyrë të përsosur, dhe aq pastër. Ai merr aspirinat, futet në banjo dhe për habinë e tij sheh në pasqyrën e banjos njërin sy me një pullë të zezë.

Pastaj atij i zë syri një shënim të varur në cepin e pasqyrës të shkruar në të kuqe me ca zemra në të dhe një shenjë puthje nga buzëkuqi i gruas së tij:

“Dashuria ime, mëngjesin e ke në furrë, unë u largova herët për të blerë ushqime t’i kem gati për të gatuar darkën tënde të preferuar sonte. Të dua dashuria ime! E jotja <3”

Ai hyn në kuzhinë dhe as që diskutohet, në tavolinë ka gatin mëngjesin e tij, kafeja e ngrohtë vijon të lëshojë aromën e saj dhe përbri saj, gazeta e mëngjesit.

Djali i tij është gjithashtu në tryezë, duke ngrënë. Ai pyet: “Bir… Çfarë ndodhi mbrëmë?”

Babi ti erdhe në shtëpi në ora 3 pas mesnate, i dehur dhe s’kontrolloje dot as mendjen e as trupin tënd. U rrëzove mbi tavolinën e kafesë dhe e ke thyer atë, dhe pastaj je rrëzuar në korridor dhe e ke marrë atë njollën e zezë te syri kur godite derën.

I hutuar, ai e pyeti të birin, “Atëherë pra, pse është çdo gjë është mënyrë e përsosur e aq e pastër? Unë kam një trëndafil, dhe mëngjesi është në tryezë duke pritur për mua? ”

Djali i tij përgjigjet, “Oh kjo”! Mami ju tërhoqi zvarrë në dhomën e gjumit, dhe kur ajo u përpoq të të hiqte pantallonat, ti bërtite: “Lërmë të qetë, mos më guxo të më prekësh, jam i martuar!”

Tavolina e thyer: $ 239.99

Mëngjesi i ngrohtë: $ 4.20

Dy aspirina: $ 0.38.

Një trëndafil: $8

Të thuash gjënë e duhur, në momentin e duhur… nuk ka çmim!

 

Lexo edhe: