Sport

Ekstradimi i Ballistit: Ilir Meta thërret në takim ambasadoren Kroate

Presidenti Ilir Meta thërret në takim ambasadoren kroate në Tiranë Sanja Bujas-Juraga lidhur me çështjen e Ballist Morinës pasi nje dite me pare Gjykata e Larte kroate konfirmoi vendimin e gjykates se shkalles se pare per ekstradimin e tij ne Serbi.

Kujtojme qe Gjykata nuk e ka ndryshuar vendimin ndersa ky vendim eshte cilesuar neper media dhe rrjete sociale si nje demin me vdekje.

Avokati i Morines ne nje prononcim per shtyp ka thene qe mbetet ende te shihet nese Kroacia do ti ofroje Morines azil politik pasi jeta e tij nuk eshte e sigurt nese transferohet. /shqiperiaime.al

 

Lexo edhe: